اصفهان حساباصفهان حساباصفهان حساب
031-32121656
info@esfahanhesab.ir
اصفهان خیابان طالقانی، مجتمع الماس طبقه 4 واحد 402
اصفهان حساباصفهان حساباصفهان حساب

محاسبه هزینه تمام شده کالا و خدمات

محاسبه هزینه تمام شده کالا و خدمات

استفاده از علم حسابداری در صنایع گوناگون و انواع فعالیت های تجاری همواره مورد نیاز و حیاتی است. حسابداری صنعتی، از جمله اصول حسابداری است که مخصوصا در صنایع تولیدی نقش پررنگی دارد. یکی از مباحث مهم در حسابداری صنعتی، محاسبه هزینه نهایی کالا می باشد. که در آن به بررسی هزینه های مربوط به تولید کالا یا ارائه خدمات می پردازند. به طور کلی می توان گفت که: محاسبه بها یا همان هزینه تمام شده کالا یا خدمات، گزارشی است که باید در اختیار مدیران قرار بگیرد و در نهایت تاثیر عوامل مختلف در تولید کالا یا ارائه یک خدمت را مورد بررسی قرار می دهد. این هزینه ها شامل مواد اولیه، نیروی انسانی و همچنین هزینه های سربار ساخت می باشد. به بیان دیگر محاسبه تمام هزینه هایی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در تولید کالا یا ارائه خدمات نقش داشته اند. لازم به ذکر است که مواردی مثل هزینه های تشکیلات اداری، بازاریابی، توزیع و فروش جزو این محاسبات نخواهند بود.
ماشین حساب و عینک

محاسبه بهای نهایی کالا چه کاربردی دارد؟

قیمت گذاری کالا
محاسبه دقیق سود و زیان
ابزاری مهم جهت تصمیم گیری مدیران
دریافت تسهیلات
مالیات شفاف
نحوه محاسبه بهای خدمات
بهای خدمات در شرکت های خدماتی شامل دستمزد و همچنین هزینه های سربار می باشد. برای محاسبه هزینه نهایی خدمات می توانیم اقلام بهای نهایی را بین خدماتِ در دست اقدام و یا بخش های مختلف شرکت خدماتی تسهیم نماییم. به بیان دیگر برای این محاسبات می توان از دو روش هزینه یابی مرحله ای و یا هزینه یابی سفارش کار استفاده کرد. همانطورکه در بخش های قبلی درباره آن صحبت کردیم، محاسبه هزینه نهایی کالا یا خدمات، یک گزارش مهم برای کارفرمایان محسوب می شود. در روش هزینه یابی مرحله ای برای هر یک از دوائر ارائه دهنده خدمات، یک حساب کار در جریان دفتر کل افتتاح و هزینه نهایی خدمات طبق دوائر ارائه کننده آن خدمت تعیین و کنترل می گردد. اما در روش هزینه یابی سفارش کار، برای هر یک از خدماتی که در دست اقدام هستند یک حساب کار در جریان در دفتر کل افتتاح و هزینه نهایی هر خدمت به صورت مستقل محاسبه و کنترل می گردد.

خدمات مالی و حسابداری در مجموعه اصفهان حساب

مجموعه اصفهان حساب ارائه دهنده انواع خدمات مالی، مالیاتی و حسابداری به شرکت ها، موسسات و دیگر بنگاه های تجاری می باشد. کارشناسان اصفهان حساب افتخار عضویت در انجمن مدیران مالی اصفهان و انجمن حسابداران خبره ایران را داشته و همواره در تلاش برای ارائه تجربیات خود به مشتریان گرامی هستند.
پیاده سازی سیستم های حسابداری و همچنین رسیدگی به امور مالی از جمله محاسبه هزینه نهایی کالا و خدمات، به تجربه و تخصص در این زمینه نیاز دارد. در واقع انواع موسسات و شرکت های تجاری برای ساماندهی مجموعه خود به کارشناسانی نیاز دارند که با یکپارچگی سیستم مالی مجموعه، بهترین فرایند مدیریتی را به ارمغان آورند.

 
جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های مالی، مالیاتی و حسابداری، با کارشناسان اصفهان حساب در ارتباط باشید.
الان با ما تماس بگیرید