اصفهان حساباصفهان حساباصفهان حساب
031-32121656
info@esfahanhesab.ir
اصفهان خیابان طالقانی، مجتمع الماس طبقه 4 واحد 402
اصفهان حساباصفهان حساباصفهان حساب

راه اندازی سامانه مودیان

راه اندازی سامانه مودیان

در اصطلاحات مالیاتی به فردی که مشمول پرداخت مالیات است مودی می گویند. بر اساس قانون، سازمان امور مالیاتی کشور موظف است که با راه اندازی سامانه مودیان، شرایط ثبت نام، عضویت مودیان و همچنین صدور صورتحساب الکترونیکی را از طریق سامانه مذکور فراهم کند.
البته قوانین، ویژگی های دیگری را نیز برای این سامانه ایجاد کرده است. با استفاده از این ویژگی ها امکان پاسخ گویی به استعلامات الکترونیک درباره اعتبار سنجی مودیان و دریافت و ارائه استعلام های مورد نیاز به دستگاه های اجرایی فراهم می شود. استعلامات الکترونیک از طریق بستر های یکپارچه دولت از جمله سامانه دولت همراه و همچنین مرکز ملی تبادلات اطلاعات صورت می گیرد. به طوری که مرجع نهایی ثبت صدور و استعلام صورت حساب های الکترونیکی، سامانه مودیان باشد.
 
متخصصین در حال محاسبه
سازمان امور مالیاتی کشور هم اکنون، اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را در دستور کار خود قرار داده است. با اجرای این قانون راه اندازی سامانه مودیان با توسعه یافته ترین شکل طبق استاندار های جهانی در کشور ایران انجام می شود.

قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان شامل 6 فصل و 29 ماده قانونی است. در این قانون تکالیف و وظایف نهادها، سازمان ها و مودیان قرار دارد. در نتیجه این قوانین شرایط مناسبی را برای افزایش شفافیت در مبادلات تجاری و ارتقای عدالت مالیاتی فراهم می کند. 
این قانون یک قانون کارآمد و مترقی است که در دیگر کشور ها در قالب قانون مالیات بر ارزش افزوده یا قوانین بودجه و یا به شکل یک قانون مجزا عمل می کند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان جهت ساماندهی، عارضه یابی و در نهایت شفاف سازی فرایند های مالی خود، با کارشناسان اصفهان حساب تماس حاصل فرمایید.

امکانات راه اندازی سامانه مودیان

از جمله امکاناتی که از طریق کار پوشه در اختیار مودی قرار می گیرد میز کار است. میز کار، مودی را قادر می سازد تا در هر لحظه به صورت آنلاین، اطلاعات مهم مالیاتی خود را در قالب نمودار و اطلاعات آماری مشاهده کند. این اطلاعات مهم شامل موارد فوق می باشد:
خلاصه اطلاعات عضویت، تعداد صورت حساب های دوره، خلاصه مالیات دوره، میزان خرید و فروش و مقدار مجاز فروش دوره و فهرست خریداران و فروشندگان مرتبط و…
 
همچنین امکانات موجود در این سامانه کمک می کند تا مودی به فرم ها و عملیاتی که به طور مکرر با آن ها سر و کار دارد دسترسی سریع تری داشته باشد.

مزایای استقرار کامل سامانه مودیان

تشخیص درآمد مودیان مشمول در قسمت مالیات های مستقیم
شناسایی فعالان اقتصادی کشور در نظام مبادلات اقتصادی
سهولت برآورد ظرفیت مالیاتی کشور
مبارزه با قاچاق
کاهش فرار مالیاتی
شفاف سازی اقتصادی در طول زنجیره، واردات، تولید، توزیع، مصرف و مالیات های پرداختی
شناسایی فعالان اقتصادی کشور در نظام مبادلات اقتصادی

مشاوره تخصصی با کارشناسان اصفهان حساب

کارشناسان با تجربه اصفهان حساب با افتخار عضویت در انجمن مدیران مالی اصفهان، انجمن حسابداران خبره ایران و دیگر انجمن های مالی کشور، همواره آماده ارائه خدمات مشاوره تخصصی در زمینه های مالیاتی به مودیان گرامی هستند. در واقع ما به شما کمک می کنیم تا با راه اندازی سامانه مودیان انواع اطلاعات آماری مورد نیاز را به صورت آنلاین در اختیار داشته باشید. علاوه بر این شما می توانید انواع خدمات حسابداری مالی و مالیاتی خود را به مجموعه اصفهان حساب بسپارید.

جهت تمایل به دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
الان با ما تماس بگیرید