اصفهان حساباصفهان حساباصفهان حساب
031-32121656
info@esfahanhesab.ir
اصفهان خیابان طالقانی، مجتمع الماس طبقه 4 واحد 402
اصفهان حساباصفهان حساباصفهان حساب

تنظیم و ارائه گزارشات 169،فهرست مالیات حقوق، ارزش افزوده

اهمیت تنظیم و ارائه گزارشات ۱۶۹

شرکت ها، موسسات و انواع بنگاه های اقتصادی، همواره فعالیت هایی را انجام می دهند که به ساماندهی و مدیریت مالی نیاز دارد. مدیریت مسائل مالی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و میزان رشد یک مجموعه را تعیین می کند. یکی از راه های نظم دهی و مدیریت صحیح مالی، تفکیک موض اهمیت تنظیم و ارائه گزارشات ۱۶۹ طبق ماده 169 قانون مالیاتی تمامی‌ بنگاه‌ های اقتصادی علاوه بر دریافت کد اقتصادی بایستی گزارش خرید و فروش فصلی خود را به صورت شفاف در بازه زمانی مشخص از طریق سامانه معاملات فصلی الکترونیکی ارسال نمایند. هدف از ارسال صورت معاملات فصلی، گزارشگری مالیاتی است. در واقع شما پس از ارسال صورت معاملات فصلی خود یا همان فهرست معاملات فصلی، ملزم به پرداخت هیچ مبلغی با عناوین مالیاتی نخواهید بود. اما در صورت عدم تنظیم و ارائه گزارشات ۱۶۹ برای سازمان مربوطه و یا عدم ثبت شماره اقتصادی خود یا طرف معامله و یا به کارگیری کد اقتصادی دیگران، مشمول جریمه خواهید شد. این جریمه شامل 2 درصد از مبلغ کل معامله خواهد بود.
متخصصین در حال محاسبه

چه اشخاصی بایستی صورت معاملات فصلی خود را ارسال کنند؟

طبق ماده (۹) آیین نامه اجرایی قانون مالیاتی، مشمولین ارسال فهرست معاملات به شرح زیر می باشند:
1) کلیه اشخاص حقوقی
2) صاحبان مشاغلی که برحسب حجم و یا نوع فعالیت جزو گروه اول موضوع ماده (۲) آیین نامه اجرایی ماده ۹۵ قانون محسوب می‌شوند.
3) صاحبان مشاغل مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده
*نکته: در صورت صلاح دید سازمان امور مالیاتی این اشخاص قابل تغییر خواهند بود.
از جمله خدمات تخصصی شرکت حساب بازرگان، تنظیم و ارائه گزارشات 169 با محتوا و فرمت صحیح، در زمان مناسب است. این موضوع از ایجاد هرگونه خسارت و اعمال جریمه جلوگیری خواهد کرد.
جهت دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان اصفهان حساب تماس حاصل فرمایید.

تهیه فهرست مالیات حقوق

طبق ماده ۶۸ قانون مالیات های مستقیم، تمامی پرداخت کنندگان حقوق در زمان پرداخت یا اختصاص آن موظف اند مالیات معلق را محاسبه و کسر و تا پایان ماه بعد، در کنار فهرستی از نام و نشانی دریافت کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی منطقه پرداخت نمایند. با توجه به حساسیت بالا در ارسال فهرست حقوق، بهتر است برای انجام چنین امور مالیاتی از افراد با تجربه در این حوزه کمک بگیرید.

محاسبه مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که همه ¬ی عرضه‌ کنندگان خدمات و کالاها بایستی علاوه بر بهای خدمت یا کالای ارائه دهنده، به‌ صورت درصدی از قیمت فروش کالاها یا خدمات، در هنگام فروش از خریداران دریافت و به‌ صورت فصلی(دوره ¬ای) به سازمان امور مالیاتی کشور واریز نمایند.

مجموعه اصفهان حساب از کارشناسان متخصص، مجرب و باتجربه ای تشکیل شده است. کارشناسان این مجموعه همواره آماده ارائه انواع خدمات مالیاتی ازجمله: تنظیم و ارائه فهرست مالیات حقوق، گزارش 169، محاسبه مالیات بر ارزش افزوده و… به افراد و موسسات متقاضی می باشند.
جهت دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان اصفهان حساب تماس حاصل فرمایید.

الان با ما تماس بگیرید