اصفهان حساباصفهان حساباصفهان حساب
031-32121656
info@esfahanhesab.ir
اصفهان خیابان طالقانی، مجتمع الماس طبقه 4 واحد 402
اصفهان حساباصفهان حساباصفهان حساب

تنظیم اظهارنامه و پیگیری پرونده های مالیاتی

تنظیم اظهار نامه و پیگیری پرونده های مالیاتی

اظهار نامه مالیاتی یک کارنامه مالی است که هر ساله، اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول مالیات، برای محاسبه مالیات خود به سازمان مالیاتی ارسال می کنند. فرقی هم نمی کند که  این کار خود اظهاری مالیاتی باشد یا خود سازمان در اختیار مودیان قرار دهد. اما به طور کلی در حال حاضر از سال 1391 تنظیم اظهار نامه مالیاتی به شکل خود اظهاری الکترونیکی، از طریق سامانه متمرکز انجام می گیرد.
 
ماشین حساب و پرونده های مالی

چه اشخاصی ملزم به ارائه اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی هستند؟

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که در کشور ایران مشغول به فعالیت اند و معاف از مالیات نیستند.
تمامی شخصیت های حقیقی و حقوقی ایرانی که خارج از کشور مشغول به کار هستند.
کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که مقیم کشورهای خارجی هستند اما درآمد ‌آن ‌ها از داخل ایران تامین می گردد.
کلیه اتباع غیر ایرانی (اعم از حقیقی یا حقوقی) که در کشور ایران درآمد دارند.
تمامی این افراد مشمول مالیات و موظف به ارائه اظهار نامه الکترونیکی هستند.
 

علت جریمه های سنگین در پرونده های مالیاتی!!

متاسفانه در حال حاضر پرداخت مالیات یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور است. در همین جهت دولت تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا از فرارهای مالیاتی جلوگیری کند.
 
علاوه بر آن، قوانین جدید در حوزه های مختلف مخصوصا موارد مربوط به جریمه، به گونه ای با موضوع مالیات گره می خورد. تا در آمد کشور از این روش افزایش پیدا کند. مالیات بر خانه های خالی از جمله این طرح ها است که در آن دارندگان منازل خالی بایستی به دولت مالیات پرداخت کنند. لازم به ذکر است که امکان مشاهده خلاصه پرونده مالیاتی مانند دیگر خدمات در این حوزه از جمله تنظیم اظهار نامه مالیاتی، از طریق سامانه الکترونیکی امور مالیاتی کشور فراهم است.
 
افرادی که به هر دلیل مشمول پرداخت مالیات هستند، بایستی هرچه زودتر نسبت به تشکیل پرونده خود اقدام و در نهایت مالیات شان را پرداخت کنند. در غیر این صورت علاوه بر مبلغ اصلی مالیات جریمه دیرکرد هم اضافه می شود و موظف به پرداخت آن هم خواهند بود. به همین خاطر دریافت به موقع خلاصه پرونده مالیاتی اهمیت بسیار زیادی دارد و از جریمه های احتمالی جلوگیری می کند.

پیگیری پرونده های مالیاتی توسط کارشناسان اصفهان حساب

مجموعه اصفهان حساب انواع خدمات حسابداری، مالی و مالیاتی اعم از پیگیری پرونده های مالیاتی، پیاده سازی سیستم های مالی، فهرست مالیات حقوق، کدینگ حساب ها، تنظیم و ارائه لیست حقوق، گزارشات ۱۶۹، ارزش افزوده، فهرست مالیات حقوق و… را به مشتریان خود ارائه می دهد.
 
جهت دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان با تجربه و حاضر در انجمن مدیران مالی اصفهان و حسابداران خبره ایران، با ما در ارتباط باشید.
الان با ما تماس بگیرید